29 05 2007

Kastamonu`nun Kadın Milletvekili Aday Adayları

22 Temmuz 1974 - 22 Temmuz 2007 Farkı

Erken seçime bugün itibariyle tam iki ay kaldı. internette seçim geyikleri ise çoktan başladı bile... İşte son seçim geyiklerinden biri...

Kastamonu`nun kadın vekil aday adayları

7 bayan aday adayı bulunuyor, en çok aday adayı Ak Parti’de 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesi aday adaylarının listeye girebilme savaşına sahne olduğumuz şu günlerde siyasette ısınmaya başladı...

4 Haziran`da açıklanacak olan seçim çevrelerine ait aday listeleri öncesi Kastamonu`da aday adayı bolluğu bulunuyor... Kastamonu`da 4 Milletvekili koltuğu için 69 aday adayı yer alıyor.

Bu aday adaylarının 7`side bayan. En çok aday adayını bünyesinde barındıran parti ise Ak Parti. Seçimler öncesi Ak Parti`de 21, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi`nde 9, Doğru Yol Partisi ve Genç Parti`de 8, CHP`de 6, Büyük Birlik Partisi`nde 4, ANAP ve DSP`de ise 2 aday adayı bulunuyor.

Kastamonu`da kadın milletvekili aday adayları ise şu şekilde;

Güler Sarıcı (AKP),

Şebnem Kısaparmak (DYP),

Ayşenur Özden (CHP),

Hikmet Pelenkoğlu (DSP),

Müşerref Kebelioğlu (ANAP),

Hülya Ersoy, (GENÇ PARTİ),

Fatma Çiğdem Esen (GENÇ PARTİ).

GÖZLER 4 HAZİRAN`DA

4 Haziran Pazartesi: Siyasi partiler, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini, saat 17.00`ye kadar YSK`ya teslim edecek.Bağımsız milletvekili adaylığı için ilçe seçim kurullarına saat 17.00`ye kadar başvurulacak. YSK, siyasi partilerin verdiği aday listelerini inceleyerek, saptanacak eksikliklerin ilgili siyasi parti tarafından tamamlanması için bildirmeye başlayacak.

Nasrullah

24/05/2007


Aday adaylar diken üstünde

AK Parti’de yaklaşık iki yıldır il teşkilatıyla arasında soğuk rüzgarlar esen mevcut vekiller, DP’de ise Şebnem Kısaparmak’ın birinci sıra adaylık ihtimali sancıya neden oluyor..

22 Temmuz`da yapılacak genel seçimler öncesi partilerin milletvekili için aday göstereceği isimler heyecan ve merakla beklenirken, Kastamonu Ak Parti ve Demokrat Parti teşkilatlarında bu heyecan yerini yavaş yavaş endişeye bırakıyor.

Son seçimden bu yana gerek Ak Parti Teşkilatı içinde gerekse birleşmeden önce Doğru Yol Partisi ile Anavatan Partisi Teşkilatı çatısı altında emek verip genel seçim kararının alınmasının hemen ardından milletvekili aday adaylıklarını açıklayan isimler aynı zamanda bu isimleri destekleyen teşkilat mensupları genel merkezin isteklerini göz ardı etmesi halinde seçimlere oldukça farklı bir boyutta girilebileceğinin sinyalini veriyor.

2002 seçimleri sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi`ne üç milletvekili gönderen Kastamonu Ak Parti`de bu sıkıntı oldukça ciddi gözüküyor.

Sanatçı Şebnem Kısaparmak`ın seçimler öncesi Demokrat Parti`den birincisi sıra aday gösterilmesi ihtimali aday adaylıklarını açıklayan Hayati Hamzaoğlu, Kamil İğdirli, Nurhan Tekinel ve Haluk Yıldız`ın yanı sıra bu isimlerin destekçilerinin uykularını kaçırmaya yetiyor.

Nasrullah

28/05/2007

0
0
0
Yorum Yaz