31 05 2007

28 MART 2004 İL İL YEREL SEÇİM SONUÇLARI

İl Genel Meclis oylarının yüzdelerine göre dağılımı:
Toplam Sandık: 173.797
Açılan Sandık Oranı: Yüzde 100
Kullanılan Oy: 33.087.895
Açılan Sandık: 173.797
Toplam Seçmen: 43.337.733
Geçerli Oy: 32.101.184
Partilere göre:
* AKP: yüzde 41,67
* CHP: yüzde 18,27

  2004 YEREL SEÇİMLER
İstanbul, Ankara AKP’nin, İzmir CHP’nin
AKP oylarını artırdı
Haritada il il sonuçlar
Türkiye geneli oy oranları
İllere göre belediye başkanlıkları
Yorum /Adnan Bostancıoğlu
Yorum /Kemal Can
Yorum /Ümit Sezgin
Yorum /Erol Çevikçe

* MHP: yüzde 10,10
* DYP: yüzde 9,95
* SHP: yüzde 5,10
* SP: yüzde 3,97
* GP: yüzde 2,58
* ANAP: yüzde 2,52
* DSP: yüzde 2,13
* BBP: yüzde 1,15
* BGMZ: yüzde 0,70
* BTP: yüzde 0,48
* DP: yüzde 0,39
* YTP: yüzde 0,32
* TKP: yüzde 0,26
* İP: yüzde 0,25
* EMEP: yüzde 0,06
* ÖDP: yüzde 0,04
* ATP: yüzde 0,04
* Millet Partisi: yüzde 0,03
* LDP: yüzde 0,00

PARTİLERİN KAZANDIKLARI BELEDİYE BAŞKANLIKLARI


Belediye başkanlığı oylarının yüzdelerine göre dağılımı:
* AKP: yüzde 41.9
* CHP: yüzde 21,7
* MHP: yüzde 8,6
* DYP: yüzde 8,2
* SHP: yüzde 5,9
* SP: yüzde 4,5
* GP: yüzde 2,6
* ANAP: yüzde 2,3
* DSP: yüzde 2,0

 

 

 

 

 

 

 

 

İllerde kesinleşen sonuçlar

İllere göre belediye başkanlığı kazanan partiler ve adayları

       
  A
  Adana - Aytaç Durak (AKP)
Adıyaman - Necip Büyükaslan (AKP)
Afyon - Abdullah Kaptan (AKP)
Ağrı - Ekrem Aktaş (AKP)
Aksaray - Nevzat Palta (AKP)
Amasya - İsmet Özarslan (AKP)
Ankara - Melih Gökçek (AKP)
Antalya - Menderes Türel (AKP)
Ardahan - Mikail Kayatürk (BAĞIMSIZ)
Artvin - Emin Özgün (CHP)
Aydın - İlhami Ortekin (AKP)
 
 
 
   
  B
 

Balıkesir - Sabri Uğur (AKP)
Bartın - Rıza Yalçınkaya (DSP)
Batman - Hüseyin Kalkan (DGB)
Bayburt - Bekir Çetin (AKP)
Bilecik - Selim Yağcı (AKP)
Bingöl - Hacı Ketenalp (AKP)
Bitlis - Cevdet Özdemir (AKP)
Bolu - Alaaddin Yılmaz (AKP)
Burdur - Sabahattin Akkaya (AKP)
Bursa - Hikmet Şahin (AKP)

   
  Ç
 

Çanakkale - Ülgür Gökhan (CHP)
Çankırı - İrfan Dinç (AKP)
Çorum - Turan Atlamaz (AKP)

   
  D
 

Denizli - Nihat Zeybekçi (AKP)
Diyarbakır - Osman Baydemir (DGB)
Düzce - Mehmet Keleş (AKP)

   
  E
 

Edirne - Hamdi Sedefçi (CHP)
Elazığ - Süleyman Selmanoğlu (DYP)
Erzincan - Mehmet Buyruk (AKP)
Erzurum - Ahmet Küçükler (AKP)
Eskişehir - Yılmaz Büyükerşen (DSP)

   
  G
 

Gaziantep - Asım Güzelbey (AKP)
Giresun - Hurşit Yüksel (AKP)
Gümüşhane - Mustafa Canlı (MHP)

   
  H
 

Hakkari - Metin Tekçe (DGB)
Hatay - Mehmet Yeloğlu (AKP)

   
  I
 

Iğdır - Nurettin Aras (MHP)
Isparta - Hasan Balaman (AKP)

   
  İ
  İstanbul - Kadir Topbaş (AKP)
İzmir - Ahmet Piriştina (CHP)
   
  K
 

Kahramanmaraş - Mustafa Poyraz (AKP)
Karabük - Hüseyin Erer (AKP)
Karaman - Ali Kantürk (AKP)
Kars - Naif Alibeyoğlu (AKP)
Kastamonu - Turhan Topçuoğlu (MHP)
Kayseri - Mehmet Özhaseki (AKP)
Kırıkkale - Veli Korkmaz (AKP)
Kırklareli - Yılmaz Şeşen (CHP)
Kırşehir - Halim Çakır (AKP)
Kilis - Mehmet Abdi Bulut (AKP)
Kocaeli - İbrahim Karaosmanoğlu (AKP)
Konya - Tahir Akyürek (AKP)
Kütahya - Mustafa İça (AKP)

   
  M
 

Malatya - Cemal Akın (AKP)
Manisa - Bülent Kar (AKP)
Mardin - Metin Pamukçu (SP)
Mersin - Macit Özcan (CHP)
Muğla - Osman Gürün (CHP)
Muş - Necmettin Dede (AKP)

   
  N
 

Nevşehir - Hasan Ünver (AKP)
Niğde - Mümin İnan (MHP)

   
  O
 

Ordu - Seyit Torul (DSP)
Osmaniye - Davut Çuhadar (AKP)

   
  R
 

Rize - Halil Bakırcı (AKP)

   
  S
 

Sakarya - Aziz Duran (AKP)
Samsun - Yusuf Ziya Yılmaz (AKP)
Siirt - Mervan Gül (AKP)
Sinop - Baki Ergül (CHP)
Sivas - Sami Aydın (AKP)

   
  Ş
 

Şanlıurfa - A. Eşref Fakıbaba (AKP)
Şırnak - Ahmet Ertak (DGB)

   
  T
 

Tekirdağ - Ahmet Aygün (AKP)
Tokat - Adnan Çiçek (AKP)
Trabzon - Volkan Canalioğlu (CHP)
Tunceli - Songül Erol Apdil (DGB)

   
  U
 

Uşak - Mesut Apaydın (AKP)

   
  V
  Van - Burhan Yenigün (AKP)
   
  Y
 

Yalova - Barbaros H. Binicioğlu (AKP)
Yozgat - Yusuf Başer (AKP)

   
  Z
 

Zonguldak - Secaattin Gonca (AKP)

0
0
0
Yorum Yaz